Kontakt – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

ArchaeoScience > Kontakt

Kontakt til ArchaeoScience

Alle områder

Pernille Bangsgaard, Adjunkt
Speciale: Dyreknogler

Telefon: +45 51317938, Email: pernille.bangsgaard@snm.ku.dk


Dyreknogler

Inge Enghoff , Forskningslektor
Speciale: Dyreknogler

Telefon: +45 353-21087, Email: IBEnghoff@snm.ku.dk

Anne Birgitte Gotfredsen , Ekstern lektor
Speciale: Dyreknogler

Telefon: +45 353-21086, Email: abgotfredsen@snm.ku.dk


Pollen og Macrofossiler

Anthony Ruter , Postdoc
Speciale: Pollen og Diatomeer

Mobil: +45 60186769, Email: anthony.ruter@snm.ku.dk


Mollusker

Svend Funder , Lektor emeritus
Speciale: Mollusker

Telefon: +45 353-22363, Mobil: +45 26832353, Email: svf@snm.ku.dk


Insekter

Jesper Petersen , phd studerende
Speciale: Insekter

Mobil: +45 50427446, Email: jesperpetersen@snm.ku.dk


Vedbestemmelse

Jette Dahl Møller , Lektor emeritus
Speciale: Dendrologi, Plantevæv

Telefon: +45 353-22230, Email: jetted@snm.ku.dk


DNA & Protein Analyse

Anders J. HansenAnders Johannes Hansen , Lektor
Speciale: Fossilt DNA, Mobil: +45 287-56134
Email: AJHansen@snm.ku.dk


Landskab & GIS

Michael Houmark-NielsenMichael Houmark-Nielsen , Lektor
Speciale: Kvartærgeologi

Telefon: +45 353-24344, Mobil: +45 30277957, Email: michaelhn@snm.ku.dk


Stenidentifination og Proveniens

Anthony Ruter , Postdoc
Speciale: Pollen og Diatomeer

Mobil: +45 60186769, Email: anthony.ruter@snm.ku.dk


XRF-Skanning & Sediment

Marie-Louise Siggaard-Andersen, Adjunkt
Speciale: XRF

Telefon: +45 23962476, Email: mlsandersen@snm.ku.dk